[Yazma ekibi üyesi] Vince Russo muydu?

Christopher DanielsMadison Rayne vs. Chelsea Green vs. Britt Baker vs. Tessa BlanchardThe Briscoes vs. So-Cal Sansürsüz Bütçe Üzerinden Battle Royal: Moose, Jordynne Grace, Colt Cabana, Ethan Page, Rocky Romero, Brian Cage, Billy Gunn, Jimmy Jacobs , Marko Stunt, Brandon Cutler, Punishment Martinez, dört TBD yarışmacısı

Nisan ayında, Ring of Honor ve New Japan Pro Wrestling, New York’taki Madison Square Garden’daki G1 Supercard etkinliği için bir araya gelerek, dünyanın en ünlü arenasında ilk kez WWE dışı bir güreş şovunun yer alacağını işaretlediklerinde tarih yazılacak. .

Etkinlik, tüm etkinlikler ve şenlikler için şehre akın eden binlerce hayranıyla güreş evreninin merkez üssü olacak olan Big Apple’da WrestleMania hafta sonu boyunca gerçekleşecek.

ROH ve NJPW’nin en iyi yıldızları – Kazuchika Okada, Tetsuya Naito ve Hiroshi Tanahashi dahil – G1 Supercard’da yer alacak ve her büyük şampiyona, iki promosyondan muhteşem bir güreş eylemi vitrini olacak şekilde savunulacak.

DAHA: DAZN’a katılın ve yılda 100’den fazla dövüş gecesi izleyin

G1 Supercard hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Güncellenen kart ve büyük etkinliğin canlı yayını için Sporting News’i kontrol etmeye devam edin.

ROH/NJPW G1 Supercard tarihi, başlangıç ​​zamanı

G1 Supercard, 6 Nisan Cumartesi günü, New York’taki Madison Square Garden’dan 19:30’dan itibaren canlı olarak yayınlanacak. 18:30’da başlayan ön gösteri ile ET. ET.

ROH/NJPW G1 Supercard nasıl izlenir

G1 Supercard, kablo, uydu ve FITE TV uygulaması aracılığıyla izle ve öde üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Gösteri ayrıca ROH HonorClub ve NJPW World akış hizmetlerinin aboneleri için canlı olarak yayınlanacak.

ROH/NJPW G1 Supercard kartı

— IWGP ağır sıklet şampiyonası için Jay White vs. Kazuchika Okada

— Ring of Honor dünya şampiyonası için üçlü tehdit merdiven maçında Jay Lethal vs. Marty Scurll vs. Matt Taven

— Tetsuya Naito vs. Kota Ibushi IWGP Kıtalararası Şampiyonası

— RevPro Britanya Ağır Siklet Şampiyonası için Zack Sabre Jr.’a karşı Hiroshi Tanahashi

— PCO ve Brody King (ROH) vs. Kader Gerillaları (IWGP) vs. Briscoes vs. EVIL & Hem ROH hem de IWGP etiket takımı şampiyonaları için SANADA

— Taiji Ishimori ve Dragon Lee v.  Bandido IWGP küçükler ağır siklet şampiyonası için Üç yönlü bir maçta

— Jeff Cobb (ROH televizyon şampiyonu) vs Will Ospreay (NJPW NEVER Openweight şampiyonu) unvan maçında

— Onur Kadınları Şampiyonası için Mayu Iwatani ve Kelly Klein

— Dalton Kalesi vs. Rush

— New York City Sokak Dövüşünde Bully Ray’e karşı TBA

— Rumble savaş kraliyetini onurlandır

ROH/NJPW G1 Supercard söylentileri maçları

Frankie Kazarian’ı uzun bir sohbet için sıkıştırırken bir rahatlama hissi vardı. Zamanı kısıtlı ve aile, güreş ve müzik arasında bölünmüşken, bizim varsayımımız, Ring of Honor yıldızının ele geçirilmesi zor bir adam olacağıydı. Neyse ki, iyi yolculuk yapan gazi, son 20 yılı ince ayrıntılarıyla tartışmak için zorlu programında küçük bir pencere buldu ve sonunda geçim kaynağı olacak zanaata aşık olduğu ana kadar gitti.

Kazarian, “Beni güreş bağımlısı yapan, komik bir şekilde bir boks filmi olan Rocky 3’tü” diyor. “80’lerin çocuğuyum ve Rocky 3 en sevdiğim Rocky’ydi, bu yüzden ona bağımlı olduktan sonra kendimi annem ve kuzenimle video dükkanında buldum ve kiralık Wrestlemania 1 vardı. Şimdi, ön kapakta Hulk Hogan ve Bay T vardı, ama tek görebildiğim Clubber Lang’ın (filmdeki T’nin karakteri) Thunderlips (Hogan’ın karakteri) ile bir araya gelmesiydi. Annem olayı kiraladı ve bu oldukça fazlaydı. Güreş, sevdiğim üç şeyi birleştirdi: spor, aksiyon filmleri ve çizgi romanlar."

DAHA FAZLA:  DAZN’a katılın ve yılda 70’den fazla dövüş gecesi görün

Profesyonel güreşe girişine hakim olan aksiyonun dışında dünyalar geliştiren bir tarza sahip olan Kazarian, yine de, hayranlığını ilk kez yakalayan dönemin ona hala yeterli eğlence sağladığını belirtmekte hızlıdır. Bu, 41 yaşındaki Kaliforniyalı’yı son on yılın ortalarında TNA’nın geniş çapta beğenilen X bölümünün öncüsü yapan çene bırakan tuhaflıklardan çok uzak, yavaş tempolu, kaslı aksiyona rağmen.

“Sanırım hayatta seni genç hissettiren her şey gibi,” dedi. “Ring içi aksiyon tamamen farklı bir seviyeye gelse de, o yaştan görüntüleri izlememek ve tekrar çocuk gibi hissetmemek imkansız. Müzik ya da film gibi, hayatında belirli bir zaman ve yeri düşündürüyorlar ve bu benim için güreşte de aynı. O eski WWE maçlarını izleyebilir ve yeniden heyecanlı küçük bir okul çocuğu gibi hissettirebilirim.”

Kazarian, gözleri tek bir mesleğe sabitlenmiş odaklanmış bir gençti. Ailesiyle yaptığı kısa bir konferans onun gelecekteki hayallerinin haritasını çıkarmasına izin verdi ve birkaç hafta içinde Massachusetts’e gitti ve 1960’lar boyunca güreş işinde şöhret bulan bir süperstar olan Killer Kowalski’den güreş eğitimi aldı. ve ayrıca Big John Studd, Triple H ve Chyna’nın acemi çerçevelerini alıp onları endüstrinin temel direklerine dönüştüren kişi.

Güreş bilgisine karşı amansız bir tutkusu olan ateşli bir öğrenci olan Kazarian, yeni ortamına büyük bir kolaylıkla uyum sağladı ve haftalar sonra ilk maçını yapacaktı. Bugün var olan gelişen bağımsız sahneden çok uzakta, daha çok WWE ve WCW gibi dev şirketlerden küçük liglere kadar akan taşma oldu. Kazarian, New England’da düzenli olarak sahne alıyor ve işteki ilk gecesini hala hatırlıyor.

“Bana 75 dolar ödendi ve o zamanlar bu, ilk maçına çıkan bağımsız bir adam için cehennem gibi bir maaştı” diyor. “Bu miktar için güreşten biraz daha fazlasını yapmam gerekiyordu. Yüzüğün inşasına yardım eden adamlarla birlikteydim, maçımdan sonra güvenlikte çalışıyordum ve ayrıca Honky Tonk Man’in sahip olduğu Polaroid kameradan da sorumluydum, çünkü taraftarlardan onunla fotoğraf çektirmeleri için ücret alıyordum. İlk gecem oldukça hareketliydi ve para harikaydı ama bunun alışabileceğim bir ücret olmayacağını çok çabuk öğrendim.”

Evin tanıdıklığına taşınan Kazarian, coşkulu vücudunu Güney Kaliforniya’daki halkalar arasında savurarak 15 ila 25 dolar arasında herhangi bir yerde kazanacaktı. WWE hiyerarşisinin radarında olan bir organizasyon olan Ultimate Pro Wrestling’e geçiş, Kazarian’ın yeteneklerini Jim Ross, William ‘Paul Bearer’ Moody ve Bruce Prichard gibi kişilere sık sık sergilemesine izin verdi. WWE ofisi çalışanları UPW’nin düzenli katılımcılarıydı ve yeşil bir John Cena’yı ilk gördükleri organizasyondu. Güreşin çağdaş yüzü Kazarian’ın yol arkadaşıydı ve olağanüstü başarısı eski yol arkadaşı için sürpriz olmadı.

“İnsanlar John hakkında bir oyuncu olarak istediklerini söyleyebilirler, ama onu tanıdığımdan beri, o her zaman odadaki en çalışkan adamdı,” dedi Kazarian tereddüt etmeden. “İş ahlakı daha önce gördüğüm hiçbir şeye benzemiyordu ve onunla her yeri gezme ve arkadaşı olma şansı o zamanlar benim için çok şey ifade ediyordu. Her zaman en iyisi olmak istedi ve yolunda ne olduğu önemli değildi. Bir şeyi isteseydi, ona sahip olurdu.”

WWE’nin hem WCW hem de ECW için yaşam destek makinelerinin kablolarını koparan hakimiyeti nedeniyle milenyumun ilk günlerinde güreş ticareti düşüşe geçerken, bir dizi promosyon, her şeyi fetheden Stamford, Connecticut titanına bir alternatif sağlamayı hayal etti. . Ring of Honor ve Total Non-Stop Action farklı kimliklerle geldi ve Kazarian her iki şirketin de büyümesini sağlamada çok önemli bir rol oynayacaktı. TNA’nın X Division’ında, hava ve teknik mükemmelliği ile tanınan bir yarışmacı sınıfının yer aldığı performansları, kategorinin kemeri ve geniş çapta hayranlık uyandıran bir dizi maç ile koşular sağladı.

“Dostum, X Bölümü hakkında ne söyleyebilirim? Gerçekten de, sahaya her çıktıklarında inanılmaz maçlar çıkaran, oyunlarının zirvesinde olan bir grup adamdı,” diyor Kazarian gururla. “Kendim, AJ Styles, Amazing Red, Chris Daniels, Petey Williams, Alex Shane, Chris Sabin, Sonjay Dutt, Low-Ki. Muhtemelen bir sürü adamı daha kaçırıyorum, ancak kadronuzda bu tür yeteneklere sahip olduğunuzda ve oraya açlıkla dolu hayranlara gittiğinizde, olacak tek bir şey var. O günler gerçekten kariyerimin en mutlu günleriydi ve farklı olmaya çalışan ve kendimize bir isim yapmaya çalışan bu adamlarla birlikte orada olmak mutlak bir zevkti.”

Yüksek kaliteli aksiyon sunabilen istikrarlı bir oyuncu olan Kazarian, WWE’nin dikkatini çekti ve ona yıllar önce güreşe aşık olmasını sağlayan grup için rekabet etme fırsatı verildi.

Besleyici ligleri Ohio Valley Wrestling’de faaliyet gösteren ve zaman zaman WWE’nin Velocity gibi daha küçük televizyon programlarında başrol oynayan Kazarian, ring içi zanaatının WWE’de hayatta kalmak için fazlasıyla yeterli olduğunu kanıtladı. Ancak kişisel bir bakış açısıyla, yedi yılı aşkın bir süredir Amerika’nın dört bir yanındaki hayranları eğlendiren adam, böyle bir adım atmaya hazır olmadığını hissetti.

“Zihinsel olarak yapamadım. Yeterince olgun olduğumu düşünmüyorum ve WWE’ye geldiğinizde kabul etmeniz gereken çok şey var” diye itiraf etti. “Eğer hamle iki ya da üç yıl sonra daha gelseydi, o zaman kesinlikle hazır olurdum. Ama oraya vardığında sadece bir güreşçi değilsin. Koca bir şirket gibi yönetiliyor ve iş yeri oluyor ve bir güreşçi olduğunuz kadar bir çalışan gibisiniz. Hâlâ eğlenmek için güreşmek istiyordum ve o anda bunun benim için çok ciddi olduğunu hissettim ve işe yarayacağını düşünmedim.” 

Kazarian, yokluğunda daha ticari hale gelen bir TNA’ye geri döndü. Televizyon anlaşmaları ve PPV’ler 2006-2009 yılları arasında çok normaldi ve Christian Cage, Kurt Angle ve Booker T gibi bir dizi yüksek profilli WWE yıldızının geçiş yapmasıyla Florida merkezli ekip büyük adımlar atıyor ve kazanıyordu. 2002 oluşumundan bu yana istediği ilgiyi gördü.

Yaratıcı olarak 2009, TNA’in kısa tarihinde tartışmasız en etkileyici olanıydı ve Hulk Hogan ve Eric Bischoff aynı yıl promosyona katıldığında, bazıları ikilinin WCW’de elde ettiği başarının 1996’da hızlanarak 13 yıl sonra bir başkasında tekrarlanacağını umdu. ülkenin bölgesi. TNA’in zirvesi çoktan vurulduğundan işler pek yolunda gitmedi, ancak Kazarian, Hogan veya Bischoff’a atfedilen herhangi bir suçlamayı reddetme konusunda hızlı.

Kazarian, “Güreşte ayağa kalkıp, Hulk Hogan ve Eric Bischoff’un TNA’nın çöküşünden sorumlu olduğunu söylemeyi seven bir sürü insan var ve bu kesinlikle doğru değil” dedi.

Hogan’ın atanması tüm zamanların en kolay kararı çünkü TNA biraz tanınmak istedi ve dışarı çıktılar ve aslında bu kadar uzun süredir güreşen adamı aldılar. Bischoff’ta çok iyi fikirlerle dolu ve WCW’de güreş dünyasına çok şey katmış bir yapım dehası vardı.

“TNA’da bu kadar çok soruna neden olan yönetim kurulumuydu. Güreşçilerin işleri kimin yürüttüğü hakkında hiçbir fikri yoktu” diye devam etti. “[TNA Başkanı] Dixie Carter mıydı? [Kurucu ve yarı sahibi] Jeff Jarrett miydi? [Yazma ekibi üyesi] Vince Russo muydu? Bir sorununuz olduğunda kime gidersiniz? Sunmak istediğiniz bu harika yaratıcı fikriniz varsa, kiminle konuşursunuz? Kimse bilmiyordu ve bu büyük problemdi ve herkes aynı şeyi hissetti. Size şunu sorayım, WWE’de bir şey istiyorsanız, gidip kime soracağınızı sanıyorsunuz? Ben [Başkan] Vince McMahon. Oradaki herkes [WWE] kimin sorumlu olduğunu biliyor ve TNA’de kimse bilmiyordu ve bu çok fazla kafa karışıklığına ve huzursuzluğa neden oldu.”

Sahne arkası kargaşasına rağmen, Kazarian, TNA’in katmanlı hikaye kitabının Hogan-Bischoff bölümünde başarılı bir büyünün tadını çıkardı. Fortune fraksiyonunun bir üyesi olarak yaptığı büyü, ona bir üst kart pozisyonu sağladı ve bu sefer spot ışığında Hogan ve Ric Flair gibi birkaç efsanevi ismin ovuşturulmasına izin verdi. Kısa bir süre sonra, gerçek hayattaki en iyi arkadaşı Daniels, Kazarian’ın takım ortağı olacaktı ve ikili, 2012’de bir ittifak kurduklarından beri nadiren ayrıldılar.

“En iyi arkadaşınla işe gitmenin ne kadar iyi olduğunu biliyor musun? O benim iş dünyasındaki en iyi arkadaşım, güreş dışındaki en iyi arkadaşım ve bence bunu yaptığımız her şeyde görebilirsiniz, güreşte, promo kesmede, hatta kuliste bir skeçte yer almada,” dedi Kazarian. “Ben ve Chris çok başarılı olacağımızı biliyorduk ve Beer Money [Bobby Roode ve James Storm] ve The Motor City gibi adamlardan bu yana biraz sessizleşen TNA’nın etiket ekibi bölümüne yeniden can vermek için çok hevesliydik. ] Makineli Tüfekler [Chris Sabin ve Alex Shelley] hepsi dağılmıştı. İstediğimiz her şeyi yapmamıza izin verildi ve ses biraz daha yüksek olduğunda sadece kendimiz olmak için harika zaman geçirdik. ”

Dünyanın en iyi etiket ekiplerinden biri olarak kendilerini ve miraslarını pekiştirmelerine rağmen, Kazarian, hırpalanmış TNA gemisinin gittiği yön konusunda her şeyin doğru olmadığını kabul ediyor. Ocak 2014’te grup kazançlı bir Avrupa turunun ortasındayken, Kazarian ticaretini başka bir yerde yapmak için zor bir karar verdi. Daniels ile takımı Bad Influence’ın elde ettiği başarı nedeniyle hisseleri sağlıklı bir seviyedeydi, bu yüzden fırsatlar şüphesiz kendilerini ortaya çıkaracaktı ve TNA hem finansal hem de yaratıcı olarak bocalarken Kazarian, elinden gelen her şeyi yaptığını bilerek çıkış kapısına fırladı. TNA’i olabileceği en iyi güreş kurumu haline getirmeye yardımcı olmak için.

Kazarian, “Çok fazla adam gidiyordu ve bıraktıkları adamlar etraftaki en iyilerdendi” dedi. “Şirketteki en iyi güreşçi ve dünyanın en iyi güreşçilerinden biri olan AJ Styles’ın ayrılmasına izin verildi. Küçük bir güreş şirketini ele geçirmek ve onu dünyanın en iyilerinden biri yapmak için çok şey yapan TNA orijinallerinden küçük bir grubumuz vardı ve hiçbirimizin bunun için gerçekten kredi aldığını sanmıyorum. . Gelmek isteyen WWE adamları için genellikle göz ardı edildik ve bu gerçekten bazı adamlara geldi. Sözleşmem yaklaşıyordu ve kalbimde ve kafamda başka bir sözleşme imzalamak istemediğimi biliyordum. İyi şartlarda ayrılmak istedim ama sonra Bad Influence adını kullanamadığımızla ilgili çok fazla şey vardı, bu yüzden Chris ve ben bu şekilde The Addiction olduk.”

Neredeyse hemen ROH’de çıkış yapan Kazarian ve Daniels, bildikleri tek yola başladılar ve bu da kusursuz bir güreş standardı sunmaktı. ReDRagon, The Kingdom ve The Young Bucks ile yankı uyandıran maçlar, The Addicted’in dünyanın en iyi etiket takımlarından biri olarak sağlamlaşmasına yardımcı oldu ve günümüzün ROH versiyonundaki konumları her flaming hot slot oyna zamanki gibi öne çıkıyor.

Share this post