Her insan eşit hakları hak eder #WeAreAllOne pic.twitter.com/PbyTXNHzKQ

Bu canavarı yarattığı için suç tamamen UFC’ye düşüyor. McGregor ödüllü bir dövüşçüdür. Bazılarının sizi inandıracağının aksine, ödül her şeydir. Ve McGregor UFC’ye bu zihniyetle geldi ve temettü olarak ödemesini izledi. Hisse senetlerini çatıdan geçirmek ve nakit çekmek için burada – her ne pahasına olursa olsun. 

Belli bir noktada, evde idrar yaptığı için köpeği suçlamayı bırakırsınız. Sahibi köpeğe öğretmeyi reddederse ve halının üzerine dışkısını yaptıktan hemen sonra ona bir ziyafet verirse, bu sahibinin hatasıdır. UFC’nin Conor McGregor’u eylemleri için tarihsel olarak devasa bir dövüş çantasıyla ödüllendirmeye hazırlandığı doğruysa, Dana White’ın söylediği her şey pencereden dışarı çıktı. 

“Yani, şu anda Conor McGregor ile iş yapmak istiyor musun?” Beyaz olaydan sonra gazetecilere sordu. “Bu adamı röportajlar için kovalamak ve dövüşlerini satın almak ister misiniz? Öyle mi? Şu an kimsenin isteyeceğini sanmıyorum. Bence şu anda herkes Conor McGregor’dan oldukça iğrenecek. Dinle, Khabib’i sevmiyorsun ve olanlardan ya da her neyse hoşuna gitmiyor mu? O zaman Khabib ile savaş.

“Bugün olanlar canice, iğrenç, aşağılıktı, beni hasta ediyor ve bir organizasyon olarak bunun bir daha asla olmayacağından emin olmamız gerekiyor.”

Plan, McGregor’a dünya şampiyonluğu için savaşması için ödeme yapmaksa, böyle bir olayın tekrar olmasını sağlamak için tam olarak bunu yapmazsınız.

Bunun yerine, belki de UFC, McGregor’u süresiz olarak rafa kaldırmalı ve gelip onlara bir dövüş için yalvarmasına izin vermeli. Dövüş sporlarında en büyük cazibe ile kuma çizmek zor bir çizgi, ancak destekçi ve dövüşçü arasında net bir ayrım olması gerekiyor.

Şu anda McGregor, organizasyonda sahiplik sahibi olması gerektiğine gerçekten inanıyor. Bu nedenle, istediğini hemen hemen yapabilir çünkü bunu bir seviye oyun alanı olarak görür. Öyle olmadığını kanıtlamak UFC’ye kalmış ve şirket onsuz iflas etmeyecek. Sonunda, McGregor ya emekli olacak ya da savaşmak için finansal taleplerini azaltacak.

Ancak kötü davranış için ödüllendirilemez. Savaşçıların geri kalanını kızdırıyor ve 1xbet e giriş gerçekten UFC’ye uzun vadede hiçbir iyilik yapmıyor. Dövüş için PPV satın alımlarını artırabilir, ancak o özel bir çekicilik ve artık UFC dokusunun bir parçası değil. Bu arada, Demetrious Johnson, Tyron Woodley, Max Holloway, Daniel Cormier, Rose Namajuanas ve diğerleri gibi dövüşçüler performans göstermeye ve harika gösteriler sergilemeye devam ediyor. Bunlar şirketin bel kemiğidir ve bu şekilde desteklenmelidirler. 

Conor McGregor, hayatında bir kez görülen bir atlettir, ancak UFC’nin geleceği onun varlığıyla yaşamaz veya ölmez. Boksun yıllardır ölü olduğu iddia ediliyor, ancak birileri her zaman bunun olmadığını kanıtlamak için ortaya çıkıyor. Sonunda, devam etmek zorundasın. UFC de benzer bir noktada. Zaman zor olabilir, ancak McGregor’un istediğini yapmasına ve bunu telafi etmesine izin vermek, organizasyonun geleceği için kötü.  

MMA dünyasında nispeten yoğun bir hafta da yoğun geçti.

UFC, Cumartesi günü erken saatlerde, Darren Till’in Donald Cerrone’u üzdüğü Dövüş Gecesi 118’i düzenledi. Bellator Cuma gecesi Bellator 185 için eski Strikeforce hafif ağır siklet şampiyonu ve daimi UFC orta sıklet yarışmacısı Gegard Mousasi ile eski Bellator orta siklet şampiyonu Alexander Shlemenko’yu oybirliği ile yenerek geri döndü.

Hafta boyunca çok şey oldu, bu yüzden karışık dövüş sanatları haftasında İyi, Kötü ve Kirli’nin son bölümünü sunuyoruz. 

İyi

Bir yıldız doğdu

Till ve Cerrone rezerve edildiğinde, ben de dahil olmak üzere birçok kişi, bunun Cerrone’un tekrar yoluna girmesinin bir yolundan başka bir şey olmadığını hissetti. Till yenilmedi ama Cerrone kalibresinde kimseyle karşılaşmadı.

İngiliz, ilk turda nakavtla kazanmak için Cerrone’u gerçekten patlattığını herkese gösterdi. Gaz pedalını asla bırakmadan, en başından Cerrone’a saldıran ve gaziye asla gitmesi için zaman tanımadan.

“Beni nasıl götüreceğini bilmiyordu,"" Kavganın ardından basına açıklama yapan Tilki. ""Dövüş rezervasyonu yapıldığında ve bu ve bir sürü insan beni tanımadığını söylediğinde ve Kovboy ‘Umurunda değil’ gibi, böyle bir şeye asla ama asla saygısızlık etmedim ama insanlar beni gerçekten gördüğünde bedende ve kendimi nasıl taşıdığımı görüyorlar, bunun sahte olmadığını görüyorlar.

""Sahte bir özgüven gibi değilim, sadece kendime tamamen inanıyorum ve o kafese girdiğinde o özgüven havasını benden hissedebiliyordu ve içeri girer girmez ona sahip olduğumu biliyordum.

DAHA: UFC’nin gelecek vaat eden yıldızlarının listesine girene kadar

Galibiyet ve rekorunu 16-0-1’e getiren Till, orta siklet sıralamasında yükselmeli. Daha fazla insan bu performans hakkında konuşacağı için bu kartın Fox Sports 1’de yayınlanmaması çok yazık. Ne olursa olsun, yeni bir yıldız doğdu ve dünyaya, hesaba katılması gereken bir güç olduğunu gösterdi.

Hakem McGregor’u yerine koyuyor

UFC hafif sıklet şampiyonu, Ağustos ayında Floyd Mayweather’a yenildiğinden beri bir MMA etkinliğinde görülmedi. McGregor, şovun ön bölümünde takım arkadaşı Artem Lobov’un Andre Fili ile olan maçındaydı.

İkinci turda McGregor kafesin yanında volta atıyor ve Lobov’a bağırarak talimat veriyordu. Fili’nin köşesi, hakem Marc Goddard’a McGregor hakkında şikayette bulundu.

Fili, Lobov’u binek pozisyonunda tuttu ama Goddard yeterince görmüş ve herhangi bir dövüşte nadiren yapılmayan bir şey yaptı, dövüşü durdurdu ve McGregor’a seslendi.

""Sana ne oldu adamım?"" dedi Goddard. ""Lütfen otur.""

""Benim kötüm, benim kötüm"" 😂#UFCGdansk @TheNotoriousMMA pic.twitter.com/IRjOMKPNtC

– UFC (@ufc) 21 Ekim 2017

Kartın zorunlu olması nedeniyle lisanslı bir köşe görevlisi olmayan McGregor ve güvenlik onu koltuğuna geri götürdü.

""Araya girmemin nedeni, Artem’in talimat veren dördüncü bir köşe oyuncusu olmasıydı."" Goddard Pazar günü MMA Fighting’e söyledi. ""Buna izin verilmiyor. Conor’un onunla bir dövüş sonu dizisi aracılığıyla konuştuğunu hayal edin. Sonra ne?

""Conor temelde dördüncü bir köşe oyuncusu gibi davranıyordu. Kafes tarafında istediği yerde ve zamanda dolaşmak. Fili Artem’i devirdiğinde Conor tam oradaydı. Bu adil değil ve izin verilmiyor. sahip olmayacağım. İstediği gibi yapamaz.""

McGregor’un MMA’daki en büyük yıldız ve tüm sporlardaki en büyüklerden biri olmasına rağmen, Goddard’ın daha az umursadığını ve ona oturup aksiyonun tadını çıkarmasını söyleyebileceğini görmek güzel. Değişken bir duruma dönüşebilecek duruma sağduyunun hakim olduğunu görmek güzel.

Kötü

Karar yanlış gitti

Bellator 185, Mousasi için bir vitrin gecesi görünümündeydi. Her şey oradaydı. En son galibiyeti eski orta siklet şampiyonu Chris Weidman’a karşı olmak da dahil olmak üzere arka arkaya beş maç kazanan UFC’den ayrıldı. Konuşma, Shlemenko karşısında bir galibiyetti, bir sonraki atışı orta sıklet unvanını, hafif ağır sıklet kemerini de ele geçirme hedefleriyle netleştirecekti. 

Ancak Shlemenko anlatıyı değiştirdi. Mousasi ilk raundu kolayca kazandıktan sonra, Shlemenko onu açtı ve son iki rauntta Mousasi’yi yapması beklenmeyen şeyi yapması için dövdü. Ancak daha sonra jüri üyeleri Mousasi’ye 29-28 puan vererek hikayeyi kendileri yaptılar. Mousasi’yi vuruşuyla dövdü ve Mousasi’nin yüzünü kıyma yaptı. Hakemlerin ikinci ve üçüncü turlarda neye baktıklarını görmek zor. Davayı yapabilirsin, Shlemenko son raundu 10-8 kazanmalıydı.

Shlemenko, Mohegan Kabilesi Atletizm Düzenlemeleri Departmanına itirazda bulunmayı planlıyor. Ama grubun başkanı Mike Mazzulli, fazla umutlanma dedi.

Mazzulli, “Yetkililerimin yüzde 100 arkasındayım ve kurallarımda veya düzenlemelerimde kararın temyiz edilmesini gerektirecek veya buna izin verecek hiçbir şey yok” dedi.

Bir komisyon başkanının seçimlerini savunmasını beklemek gerekir, ancak bir şey gün gibi netleştiğinde, bir bakmalı, seçimlerinizin yanlış olduğunu görmeli ve yapılan yanlışı düzeltmelisiniz. Yargılamanın en büyük sorunu budur – hatalar asla düzeltilmez ve komisyon başkanları asla tavır almaz.

Kirli

McGregor eşcinsel bulamacı diyor

McGregor, Lobov’un Fili’ye karşı kaybetmesi nedeniyle UFC Fight Night 118’e katılırken, McGregor ve Lobov dövüşün ardından sahne arkasında yürürken bazı sözler söylendi: “O bir [küfür] ve herkes onun [küfür] olduğunu biliyor,"" McGregor, Fili’ye söyledi.

Ooooooo!!! Conor Kötü Bir Çocuk mu??? #UFCGadnsk #Notorious pic.twitter.com/VBUqPzNkLi

— ✌Curtis✌ (@fuufnf) 21 Ekim 2017

Conor ve Artem kulis, McGregor’dan seçme sözler.. #UFCGdansk pic.twitter.com/5P17nBETHH

— McDuckMMA (@McDuckMMA) 21 Ekim 2017

Bu, 2017’de McGregor’un bu tür açıklamalar yaptığı ilk sefer değil. Mayweather ile Temmuz’da Brooklyn’de yaptığı tanıtım turu sırasında boks efsanesine “Benim için dans et oğlum.""

McGregor, sözlerden sonra ima etti ve o bir ırkçı değil. 29 yaşındaki onunla aynı fikirde olmayı zorlaştırıyor. 

2015 yılında, kendisi ve SBG Ireland’daki dövüş ekibi, sonunda yasalaşan ülkede eşcinsel evliliğe desteklerini gösterdiler. 

Ben ve ekibim herkesi EŞİTLİĞE EVET OYUNU VERMEYE çağırıyoruz! Her insan eşit hakları hak eder #WeAreAllOne pic.twitter.com/PbyTXNHzKQ

— Conor McGregor (@TheNotoriousMMA) 19 Mayıs 2015

Üç aydan biraz daha uzun bir süre içinde böyle iki açıklama yapmak McGregor’un davasına en ufak bir katkı sağlamaz. Söylediği her şey mikroskop altında ve dünyanın en büyük dövüş sporları yıldızlarından biri olarak, bu noktada ne söyleyeceğini bilmeli.

Umarım kısa sürede yorumlar için özür diler ve yaptığı hatanın farkına varır.

Steven Muehlhausen, MMA ve Boks yazarı ve Sporting News için katkıda bulunuyor. Onun podcast’ini bulabilirsiniz, ""Dövüş Kulübü Şikago,"" ve iTunes’a abone olun. Ona stevemuehlhausen@yahoo.com adresinden e-posta gönderebilir ve onu Twitter @SMuehlhausenMMA’da bulabilirsiniz.

Her şeye sahip birine ne alırsınız?

Conor McGregor, 14 Temmuz Cumartesi günü 30 yaşına girecek ve sanat dünyasında Aspencrow olarak da bilinen Litvanyalı sanatçı Edgar Askelovic, McGregor’a İrlandalıyı bir Yunan tanrısı olarak tasvir eden 220 kiloluk bir heykel sunacak.

Eski UFC tüy sıklet ve hafif sıklet şampiyonunun heykelinin değeri 58.000 dolardan fazla.

HALE: Uzun zamandır ilk kez UFC’nin Conor McGregor’a ihtiyacı yok

@thenotoriousmma 🤓👍

ASPENCROW (@aspencrow) tarafından 3 Temmuz 2018, 10:31 PDT’de paylaşılan bir gönderi

Askelovic heykelin üç versiyonunu yaptı, diğer ikisi gösterildi ve ardından Londra Mayfair’in JD Malat Galerisinde satıldı.

Askelovic’in bu projeyi McGregor üzerinde yapmak istediğine karar vermesine ne sebep oldu?

Askelovic, The Evening Standard’a “Parçayı yaratmak için, sporcuların heykellerde tanrı olarak ölümsüzleştirildiği antik çağa baktım” dedi. “Günümüzün savaşçı duyarlılıklarını yakalamak için Michelangelo heykelinden bazı detayları günümüz grafitileriyle birleştirdim.”

McGregor, Kasım 2016’da UFC 205’te hafif sıklet unvanını Eddie Alvarez’den aldığından beri Octagon’un içinde yarışmadı ve ne zaman döneceği bilinmiyor. McGregor geçen yıl kavga etti, ancak bir boks ringinde onuncu tur TKO ile Floyd Mayweather’a yenildi. 

UFC başkanı Dana White hafta sonu yaptığı açıklamada, McGregor ile hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov arasında dedikodulu bir kavgayla ilgili herhangi bir tartışmanın, McGregor’un Nisan ayındaki UFC’den önce bir UFC otobüsüne bebek arabası fırlattığı için 26 Temmuz’da New York’taki mahkemeye çıkmadan başlamayacağını söyledi. 223.

Takım arkadaşı ve iyi arkadaşı Charlie Ward, Bellator 187’de John Redmond’a karşı ilk turda ikinci bir duraklama kaydettikten sonra, Conor McGregor etkileyici bir zaferi kutlamak için kafese atladı. Ve o zaman işler kızıştı.

Dövüş için korner ehliyeti olmayan McGregor, Ward’ın üzerine atladı. McGregor daha sonra Ward’ı takip etmeye çalıştı ve Goddard bir şeyler söylemeye devam etti ve sağ elini McGregor’a koymaya devam etti ve UFC hafif sıklet şampiyonunu hafifçe itti. 

@TheNotoriousMMA sayesinde Dublin’de çılgınlık!!! #Bellator187 TONIGHT @spike 9/8c’yi kaçırmayın pic.twitter.com/BGWcOBDvFb

— Bellator MMA (@BellatorMMA) 10 Kasım 2017

""kötü şöhretli"" Goddard spordaki en iyi hakemlerden birini işaret edip bağırmaya başladıktan sonra birinin etrafında onu durdurmak için üç güvenlik görevlisi vardı. McGregor bağırmaya ve Goddard’a ulaşmaya çalışmaya devam etti. Sonunda Goddard’a ulaştı ve parmağını ona doğrultmaya devam etti ve Goddard onu tekrar hafifçe itti. Aşağıdaki çilenin tamamını izleyin. 

McGregor ve Goddard’ın birlikte biraz geçmişi var, McGregor’un takım arkadaşı Artem Lobov’un Andre Fili ile savaştığı geçen ayki UFC Fight Night 118’e kadar uzanıyor. Goddard dövüşün hakemiydi ve lisanslı bir köşe oyuncusu olmayan McGregor’a koltuğuna geri dönmesini ve Lobov’a dövüş talimatlarını bağırmayı bırakmasını söylemek zorunda kaldı.

Steven Muehlhausen, MMA ve boks yazarı ve Sporting News için katkıda bulunuyor. Podcast’ini dinleyebilirsiniz, ""kavga bağımlıları"" İşte . Ona stevemuehlhausen@yahoo.com adresinden e-posta gönderebilir ve onu Twitter @SMuehlhausenMMA’da bulabilirsiniz.

Conor McGregor’un bir savunma anlaşmasını kabul ettiğine dair raporlar yanlış görünüyor. 

Pazar sabahı, eski UFC tüy sıklet ve hafif sıklet şampiyonunun hukuk ekibi, TMZ’nin bir savunma anlaşmasının yürürlükte olduğuna dair raporunu reddeden bir bildiri yayınladı. İlk rapora göre, McGregor’un ekibi, McGregor’un hapiste ve sınır dışı edilmekten kaçınmasını sağlayacak bir anlaşma imzalamanın eşiğindeydi. Bu, 5 Nisan’da İrlandalı’nın UFC 223’ten önce birkaç UFC dövüşçüsü taşıyan bir otobüse oyuncak bebek fırlattığı olaydan kaynaklanıyor.

“Conor McGregor için potansiyel bir savunma hakkında spekülasyon yapan son tabloid raporlarının doğruluğu yok. Savcılık ofisi ile yaptığımız veya yapmayacağımız herhangi bir tartışma hakkında yorum yapmıyoruz ve yorum yapmayacağız.” Sözcü Karen Kessler, McGregor’un ESPN’den Ariel Helwani’nin avukatı Cozen O’Connor için yaptığı açıklamada şunları söyledi:

UFC: ‘Shogun’ Rua, Daniel Cormier dövüş fırsatı için heyecanlı

McGregor ve maiyeti, önceki gün McGregor’un arkadaşı ve iş arkadaşı Artem Lobov ile yüzleşen Khabib Nurmagomedov’u aramak için Barclays Center’a girdi. Olayın videosu, McGregor ve yandaşlarının yükleme iskelesinde bir olaya neden olduğunu gösteriyor. Birkaç dakika sonra, McGregor bir oyuncak bebek alıp otobüsün camından dışarı fırlatırken görülüyor. Hem Michael Chiesa hem de Ray Borg, olaydan kaynaklanan yaralanmalar nedeniyle UFC 223’te savaşamadı.

30 yaşındaki zanlı, üç kez saldırı ve bir suçla suçlandı. 26 Temmuz Perşembe günü hakim karşısına çıkacak.  

 

 

ESPN’den Josina Anderson’a göre Browns forması giyen Odell Beckham Jr., sezon için yırtık bir ACL ile çıktı.

Anderson, Pazartesi günü Beckham’dan bir mesaj aldığını ve Cleveland WR’nin ACL’sinin yırtık olduğunu ve 2020 sezonunun geri kalanında sahalardan uzak kalacağını açıkladığını bildirdi. 

Odell Beckham Jr bana ACL’sinin bozulduğunu ve sezonunun bittiğini mesaj attı.

– IG: JosinaAnderson (@JosinaAnderson) 26 Ekim 2020

NFL Network’ten Ian Rapoport’a göre Browns, Beckham’ın ciddi bir sakatlık geçirdiğinden korkuyordu, ancak Pazar günkü maçın ardından somut bir teşhisi yoktu. Beckham’ın MRI daha sonra yırtık bir ACL ortaya çıkardı.

Share this post